بازیتک! رسانه‌اجتماعی برای تمامی فعالان بازی‌های آنلاین

مصاحبه با آناهیتا نقی‌لو از استارت‌آپ فن‌ تیس

با تشکر از وقتی‌که در اختیار مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپا قرار داده‌اید، خودتان و استارت‌آپی که راه‌اندازی کرده‌اید را معرفی کنید.
من آناهیتا نقی‌لو هستم. ابتدا در مجموعه نوآوران ژرف‌اندیشان فناوری اطلاعات (نوژا) مشغول به فعالیت بودیم و بعدازآن تصمیم گرفتیم که زیرمجموعه‌های مختلفی ایجاد کنیم تا هر قسمت بتوانند ایده‌های خود را به نتیجه برسانند. گروه نرم‌افزاری فن تیس یکی از این زیرمجموعه‌ها است که در حوزه تولید زیرساخت بازی‌های موبایل و وب مشغول به فعالیت است و یک سال است که در این حوزه سرمایه‌گذاری کردیم و با تیم مخصوصی فعالیت می‌کنیم. بازیتک اولین محصولی است که این تیم تولید کرده است. بازیتک شبکه اجتماعی بازی‌های آنلاین و بازی‌های چندنفره است که فاز اول آن به بهره‌برداری رسیده است. همه هدف ما این است که بتوانیم سرویس بهتری برای توسعه‌دهنده‌ها و برنامه‌نویس‌ها فراهم کنیم تا راحت‌تر بتوانند تولیدات مرتبط با بازی را انجام دهند و درگیر مسائل فرعی مثل پیچیدگی‌های مربوط به سرور نباشند. دراین‌بین هم سرویس‌هایی مثل پوش فرستادن، چت کردن و ... را در اختیار کاربران قرار می‌دهیم. از طرفی چون به شکل شبکه اجتماعی هستیم، نقش‌های مختلفی برای کاربران تعریف کردیم مثل بازی باز، بازی نویس، بازی گرافیست، بازی سناریست، بازی دار، بازی جامی است و سرمایه‌گذار تا بتوانند به شکل مؤثری از سرویس ما استفاده کنند.

بازیتک از چه سالی و با چه تیمی شروع به فعالیت کرد؟
بازیتک از آذرماه ۹۳ فعالیتش را آغاز کرد. از همان ابتدا با چهار نفر کار خود را شروع کردیم اما از ابتدای سال ۹۴ برای اینکه خودمان هم‌بازی تولید کنیم، دو نفر برنامه‌نویس بازی هم به تیم خودمان اضافه کردیم. اولین بهره‌برداری از سایت را در خرداد ۹۴ انجام دادیم و هفت بازی که به ترتیب در ماه‌های بعدی تولید کردیم را در سایت بازیتک قراردادیم. الان با یک تیم هشت‌نفره مشغول به فعالیت هستیم.

نحوه تأمین سرمایه مالی در فن تیس به چه شکل بوده است؟
در حال حاضر با پس‌انداز شخصی کار را جلو بردیم اما بسیار خوش می‌شویم که با تأمین سرمایه مالی از سرمایه‌گذاران بتوانیم این استارت‌آپ را به‌خوبی توسعه دهیم.

با تشکر از شما و با آرزوی موفقیت هر چه بیشتر برای استارت‌آپ فن تیس در فضای کارآفرینی کشور.

 بازیتک (از محصولات فن تیس): http://bazitech.ir

 

این گفتگو، مصاحبه «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» با فن تیس با همکاری تک‌تاکس در بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ است.
 

بیست‌ویکمین نمایشگاه بین‌المللی الکامپ به مدت چهار روز از ۲۳ تا ۲۶ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. در این نمایشگاه بیش از ۴۲۰ شرکت حضور داشتند که دراین‌بین ۸۰ کسب‌وکار نوپا (استارت‌آپ) برای معرفی محصولات و خدمات خود در نمایشگاه حاضر شدند. حضور پرشور استارت‌آپ‌ها برای اولین بار در این نمایشگاه وجه تمایز آن با برنامه‌های سال‌های قبل این نمایشگاه بود. این مهم فرصتی را برای «مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گری کسب‌وکارهای نوپای فاوا» فراهم کرد تا از نزدیک با استارت‌آپ‌های مختلف به گفتگو بنشیند و روند فعالیت و وضعیت فعلی آن‌ها را بررسی کند.